Fenerbahçe Doğuş Yelken’de hedef olimpiyat

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/hakan-atis/fenerbahce-dogus-yelkende-hedef-olimpiyat-6337107

Sarı-lacivertli yelkenciler gelecek yıl Tokyo’da gerçekleştirilecek olimpiyat oyunlarına hazırlanıyor. Millî sporcularımız Alican Kaynar ile Ateş ve Deniz Çınar kardeşler, Türkiye’ye madalya kazandırmayı hedefliyor

Fenerbahçe Doğuş  Yelken’de hedef  olimpiyat

Madalya umutlarımız

Millî sporcularımız bugüne kadar birçok başarıya imza attı. Örneğin Ateş ve Deniz, Türkiye’de yedi kez birincilik kürsüsüne çıktı. Avrupa şampiyonalarında pek çok derece elde etti, 2016 Dünya Kupası’nda elde ettikleri altıncılığı bir yıl sonra daha da üste taşıdılar. Alican Kaynar da Dünya ve Avrupa şampiyonalarında adından söz ettiren bir sporcumuz. Geçtiğimiz iki yılda küresel anlamda altıncılığı ve dördüncülüğü var. O finn sınıfında, Çınar kardeşler 470’te yarışacak. Başarı vizyon gerektirir. Bunun bilincinde olan Fenerbahçe yönetimi, Yelken Şubesi’ni ünlü antrenör Malte Philip’e emanet etti. Usta yelkencinin Dünya, Gold Cup ve Avrupa Şampiyonluğu bulunuyor. Şube sorumlusu Selma Altay Rodopman da ekip ruhuyla hareket ettiklerini belirterek, “Dünya genelinde yelken kulüplerinin sahip olduğu şartlar ve ortaya koydukları hedefler noktasında yeni bir yapılanma programı oluşturduk. Olimpiyatları hedeflememizin yanında altyapıyı güçlendirerek yelkenciliği 7’den 70’e her yaş grubuna sunmak için çalışıyoruz” diyor. Sarı-lacivertli yelkencilerimizin pruvası neta, rüzgâr kolayına olsun. 7 Kasım 2020 Cumartesi günü Mavi Dünya’da buluşmak dileğiyle esen kalın.

Nice yıllar: En güzel denizim, Ezgim bugün 28 yaşına giriyor. Canım kızıma sağlık ve mutluluk dolu nice güzel yaşlar diliyorum. Uzun yıllar birlikte maviliklerde olmak dileğiyle yolun ve bahtın her daim açık olsun babacığım.

Not: Deniz motorlarının bakımı son derece önemli. İhmal edilmesi halinde üzücü sonuçlara neden olabilir. Konunun püf noktaları nedir? Tekneler marinalarda nasıl kışlatılmalı? Nelere dikkat edilmeli? Yanıtları gelecek yazımda.

Lezzet: Mütevazı teknemin krom aksamına yönelik ihtiyaçlar olduğunda Manisa’ya mutlaka uğrarım. Şehzadeler kentinin sevilen ismi değerli dostum Ayhan Varoğlu’yla yörenin lezzet duraklarına da giderim. Akhisar’daki Şen Kardeşler, kömür ateşinde kıvamında pişirilerek kimyon, acı biber ve ayranla taçlanan nefis kokoreciyle ünlü. Tavsiye ediyorum. Afiyet olsun. Tel: (236) 413 87 35

Kitap: Bodrum Deniz Müzesi’nin kurumsal yayınevi ilk eserini okurlara sundu. Saner Gülsöken’in “Bodrum Gayıkları” adlı eserini edinmek isteyenler (252) 444 00 48 no’lu telefonu arayabilir. İlçeye yolu düşenler Selen Cambazoğlu yönetimindeki müzeyi yıl boyunca ziyaret edebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bir WordPress.com Sitesidir.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: