Setur marinaları güven tazeledi…

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/hakan-atis/setur-marinalari-guven-tazeledi-6441077

Kovid-19 sürecinde uyguladığı tüm önlemleri güncelleyen Setur marinaları, Türk Standartları Enstitüsü’nden Güvenli Turizm Sertifikası aldı.

Marina sektörü hakkında bugüne kadar birçok kez yazdım. Çünkü önemine ve gerekliliğine inanıyorum. Ülkemizde Setur’un iştirakleri başta olmak üzere; IC Çeşme Marina, Yalıkavak, Teos, D-Marin zinciri gibi beş yıldızlı hizmet sunan tesislere sahibiz. Bildiğim kadarıyla Setur, 1974 yılında Çeşme Altınyunus’ta bulunan marinanın işletmesini üstlenerek sektörün ülkemizdeki temsilcisi oldu. Aradan geçen yıllarda motor yat ve yelkenli sahibi misafirlerine Kalamış, Kuşadası, Marmaris, Ayvalık, Antalya, Yalova, Kaş, Finike’deki marinalarında beş yıldızlı hizmet sunmaya başladı.

Hakan Tellioğlu – Ege Atis – Hakan Atis

Ülkemizi de etkileyen Kovid-19 nedeniyle aldıkları önlemleri merak ettiğim için, sevgili oğlum Ege ile birlikte sektörün deneyimli ismi Setur Marina Kuşadası Müdürü Hakan Tellioğlu’nu ziyaret ettik. Uluslararası Mavi Bayrak, Sıfır Atık, ISO 9001 ve 14001 başta olmak üzere birçok sertifikaya sahip olan Setur Marina Kuşadası’nda önemli bir yeniliğin hayata geçirildiğini öğrendik.

Setur marinaları güven tazeledi

“GTS alan ilk kuruluş”

Tellioğlu, deniz turizmi tesislerinde salgın sürecinde uygulanacak Kovid-19 ve hijyen uygulamaları değerlendirme kriterleri kapsamında Güvenli Turizm Sertifikası (GTS) aldıklarını belirterek, şu bilgiyi verdi: “Setur Marina Kuşadası, Türk Standartları Enstitüsü’nden bu belgeyi alan ilk kuruluş. Bizi iştiraklerimizdeki diğer marinalar izledi. Süreç boyunca hijyenle ilgili 180 adet uygulamamız kontrol edildi. Ülkemizin uluslararası yat turizminden hak ettiği payı alabilmesi, mevcut sorunların çözümlenmesi, sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasıyla, yat kapasitesinin artırılması ve bürokrasinin en aza indirilmesiyle gerçekleşecektir. Setur Marinaları olarak bölgemizde amatör yatçılığın desteklenmesi ve deniz temizliği bilincinin artırılmasına yönelik faaliyetler, geçmiş yıllarda olduğu gibi desteklenerek sürdürülmektedir. Mega yat acenteleriyle yaptığımız görüşmelerde 2021 yılında önceki yıla oranla hareketlenme olmasını bekliyoruz.”

“Ülkem varsa ben de varım”

Diyeceğim o ki her zaman saygı ve rahmetle andığım merhum Vehbi Koç’un “Ülkem varsa ben de varım” sözünü ilke edinen Koç Topluluğu, denizciliğin çevreye ve insana saygılı gelişmesi için atılımlarını başarıyla sürdürüyor. Bu çerçevede marinalarındaki hijyen standartları bir kez daha güvenoyu aldı. Onları tebrik ediyor, esenlik dolu güzel bir sezon diliyorum. Gelecek yazım 13 Mart Cumartesi günü. Pruvanız neta, rüzgâr kolayınıza olsun.

REKOR

Jasmine Harrison, 21 yaşında mavi yürekli bir kadın. Geçtiğimiz günlerde Atlantik Okyanusu’nu tek başına kürekle geçerek bu alanda yeni bir dünya rekoruna imza attı.

Setur marinaları güven tazeledi

LEZZET

Tekne mutfaklarında pratik yiyecek denildiği zaman akla ilk gelen hamburger olur. Gastronomiye merak duyan oğlum Ege, bu konuda en büyük yardımcım. Sır gibi sakladığı kasabından aldığı kıymaya eklediği baharatlarla yaptığı hamburgerler dostlarımızdan her seferinde geçer not alıyor. Bu seçenek denizde oldukça doyurucu ve pratik. Pınar’ın burger köfteleri de tüketmek isteyenler için bir seçenek. Şimdiden afiyet olsun.

Setur marinaları güven tazeledi

KİTAP

Amatör Denizcilik Federasyonu tarafından Doğan Çelen ve Ali Gündüz’ün çevirisiyle yayımlanan John Vigor’un “Pratik Teknecilik Ansiklopedisi” tam anlamıyla bir başucu kaynağı. Tavsiye ediyorum. Telefon: (212) 662 64 58.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bir WordPress.com Sitesidir.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: