Göz kamaştıran yatlara VIP hizmet…

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/hakan-atis/goz-kamastiran-yatlara-vip-hizmet-6630657

(31.10.2021)

Hakan Atis

Dünyaca ünlü pek çok ismin tatil için tercih ettiği güney Ege’de, Mega ve Giga Yatlara yönelik açılan Port Azure Göcek, bölgeyi ziyaret edecek ultra lüks yatların yeni cazibe merkezi olacak.

İnşaat, enerji ve inşaat ekipmanları sektörlerinde faaliyet gösteren STFA Grubu, Türkiye’nin ilk mega ve giga (süper) yat marinasını Göcek’te açtı. Geçtiğimiz günlerde lüks yatıyla Kuşadası ve Bodrum’da demirleyen ABD’li girişimci Bill Gates’in bu ziyareti, gözlerin yeniden Ege’nin güneyine çevrilmesine yol açtı.

Bugüne kadar Tom Hanks, Steven Spielberg, Jodie Foster, Cristiano Ronaldo, Michael Douglas, Catherine Zeta Jones, Angelina Jolie, Ben Affleck gibi dünyaca ünlü kişilerin yatlarıyla tatil yaptığı Ege’nin güneyinde yeni hizmete giren; 30-50 metre arasındaki “mega” ve 50 metre üstündeki “giga” yatlara VIP hizmet sunulan Port Azure Göcek, STFA Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nur Taşkent’in göz bebeği gibi. Marina, 25 mega/giga yata veya uzunluğu 35-45 metre arasında olan 40 orta boy tekneye hizmet sunabiliyor. Tesisin Akdeniz’de yeni bir “charter base” yaratması hedefleniyor. Bir başka deyişle bölgeyi ziyaret edecek ultra lüks yatların yeni cazibe merkezi Port Azure olacak. Bu nedenle popüler isimlerin gelecek yaz da kıyılarımızı ziyaret etmesi sürpriz sayılmayacak.

Ünlülerin gözdesi Göcek…

Güneşli ve güzel bir günde ziyaret ettiğim Göcek’in Büngüş Koyu’ndaki Port Azure, bölgenin uluslararası çekiciliğini daha da artıracak. Bundan eminim. Marina’nın derinliği, 250 metrelik beton iskelesinden itibaren 20 metreyi buluyor. Bu durumun yatlar için cazip olduğunu vurgulayan Genel Müdür Tarkan Uzunhasanoğlu, şunları vurguluyor:

Tarkan Uzunhasanoğlu

“Projede hem çehrenin hem de ekolojinin etkilenmeyeceği şekilde yalnızca sağlamlaştırma ve altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Bölgeye mega ve giga yatları çekebilmeye yönelik kuvvetli bir altyapı ve geniş bir hizmet ağı oluşturduk diyebilirim. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı yat, Göcek’i ziyaret etmekte. Örnek olarak Jeff Bezos’un sahip olduğu 136 metrelik Flying Fox’u veya İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in yatı gibi meşhur çok sayıda tekneyi göstermek mümkün.”

Port Azure’da teknelerin kıçtankara bağlanacağı 250 metrelik beton iskelenin Avrupa’nın en büyüklerinden biri olduğunu belirten deneyimli yönetici, marinanın başlıca özelliklerini şöyle sıralıyor:

“125-1000 Amper arasında güvenilir elektrik altyapımız mevcut. Direkt bağlantı ile kesintisiz atık su alım sistemine sahibiz. Ayrıca NFPA (National Fire Protection Association) standartlarına uygun ve fiber yangınlara dahi müdahale edebilen en etkili sistem olan sıkıştırılmış köpük yangın müdahale sistemimiz bulunuyor. Mega ve giga yatlar için yakıt sağlama olanağı da sunuyoruz. 120 metreye kadar olan tekneleri kabul edebiliyoruz. Bu projeyi elektrik, su, yakıt, atık su alımı gibi temel hizmetlerin yanı sıra konsiyerj ve bakım gibi incelikli ihtiyaçların karşılanması için de altyapı sunmak amacıyla tasarladık.”

Titizlik, özen ve kalite, marinaya adım atıldığı andan itibaren her alanda gözleniyor. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda tesise büyük önem veren Nur Taşkent’le mavi bir sohbet gerçekleştirmeyi hedefliyorum.

Kuaförden konser biletine…

Türkiye’nin mega ve giga yatlara özel ilk marinasında konukların ihtiyaç duyacağı her alanda 7×24 hizmet sağlanıyor. Örneğin, uçak biletinden kuaföre, profesyonel rehberlik hizmetinden doktor temin edilmesine, araç kiralanmasından çiçek siparişine, veterinerlik hizmetlerinden kargoya, restoran rezervasyonlarından konser, sergi, tiyatro bileti temin edilmesine uzanan geniş bir alanda misafirlerin kurum dışı talepleri de başarıyla yerine getiriliyor. Sözün özü, Port Azure ekibine sektörlerinde başarılı operasyonlar diliyorum. Gelecek hafta pazar gününe kadar tüm denizcilerimizin pruvası neta, rüzgâr kolayına olsun. Esen kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bir WordPress.com Sitesidir.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: